top of page

Naše fenky

Naše chovatelská stanice labradorských retrívrů "z Brunšovkých vrchů" měla od svého založení zatím celkem tři chovné feny, dvě z nich jsme měli z chovatelské stanice Libošovská blata - Roxy, se kterou jsme měli v roce 2010 štěňátka, a Viktorku, se kterou štěňátka proběhla na jaře 2019. Od té doby máme dalšího člena rodiny, a tou je Bazalka z Brunšovských vrchů, která se narodila Viktorce. V roce 2020 se Bazalka stala také chovnou fenou. V létě 2021 měla Viktorka další štěňátka - Vrh C. Na rok 2023 plánujeme štěňátka s Bazalkou.

mlada boleslav_srpen20213_edited.jpg

Bazalka z Brunšovských vrchů (*2019)

viki_upraveno_upraveno.jpg

Viktorka Libošovská blata (*2015)

Bazalka je první fenka, kterou mám z naší chovatelské stanice. Její matka je Viktorka Libošovská blata. Bazalka vyrostla společně se třemi sourozenci - psi, tudíž se nezapře její průbojná a temperamentní povaha. 

Viktorka je bílá fena s tmavým okem a lehce rošťáckým výrazem. Viki je neskutečně hravá povaha, nevydrží chvíli v klidu. Je velmi úspěšná zejména na výstavách, ale zvládá i lovecké zkoušky. S Viktorkou jsme měli v roce 2019 a 2021 štěňátka. 

Roxy

Roxy Libošovská blata (*2007 - †2019)

Roxy byla žlutá fena s tmavým okem a roztomilým výrazem. Měla nesmírně klidnou povahu, díky které zvládala na jedničku zejména lovecké zkoušky. V roce 2010 odchovala šest krásných štěnátek. Ke konci života se už výstav ani zkoušek neúčastnila. V prosinci 2019 jsme se s Roxynkou museli rozloučit.

bottom of page