top of page

Vrh B - rok 2019

Viktorka Libošovská blata

Baileydale In A Pickle

_DSC0519_upraveno.jpg
A-Pickle-1_upraveno.jpg
viki 6.jpg

19. 5. 2018 Nejhezčí labrador pes a fena na MVP v Litoměřicích: Baileydale In A Pickle BOB a Viktorka Libošovská blata BOS.

Viki a Pickle 1.jpg

Fotogalerie

1. týden:

Štěňátka se narodila 30. 5. 2019 mezi 17.30 - 20.30hod. Máme tři kluky a jednu holčičku, která asi zůstane s námi. Porod byl rychlý, klidný a všichni jsou v pořádku. Váha štěňat je 315 - 475g. Viktorka svůj první porod zvládla na jedničku. 

2. týden:

Druhý týden probíhá také v poklidu, jen nás trochu trápí velká horka. Štěňátkům začínají tmavnout čumáčky a tlapičky a každým dnem očekáváme prokouknutí. Na ČMKJ jsem již odevzdala hlášení vrhu, máme tedy jména štěňat: Badyán, Benedikt, Bonifác a Bazalka z Brunšovských vrchů. Na konci druhého týdne je váha štěňat 1000 - 1300g, a čeká je první odčervení. 

3. týden:

Štěňátka na začátku třetího týdne otevřela oči a začala slyšet. Už začínají vnímat okolí a také své sourozence, občas je z porodní bedny slyšet i zaštěkání a zavrčení. Začínají se pomalu stavět na nožičky. Protože vlna veder pořád neustoupila, zůstávají doma, kde je jim lépe, jen k večeru je dáváme na chvíli na zahradu. Štěňátkům jsme dali rozlišovací obojky, takže podle narození jsou: první zelený, druhý žlutý, třetí červená a čtvrtý modrý. 

4. týden:

Štěňátka už opouštějí porodní bednu, nožky je poslouchají o něco víc a začínají reagovat na světlo a zvuky, takže se častěji budí. Je pořád vedro, ale doma to zvládají. Odpoledne je dáváme ven na zahradu. Začínají si spolu hrát, koušou se a občas je slyšet i kňučení a vrčení. Štěňátka jsou už podruhé odčervená.