top of page
kryti viki2.jpg

1. týden:

Štěňátka se narodila v noci z 26. na 27. 7. 2021. Máme dva kluky a jednu holčičku. Porod probíhal v poklidu až na závěr, který byl trochu dramatický a museli jsme s Viktorkou zajet k veterináři. Porodní váha štěňat byla kolem 400g. Všechna tři štěňátka jsou zdravá a Viktorka své rodičovské povinnosti zvládá opět skvěle.

2. týden:

Druhý týden probíhá celkem v klidu. Všem štěňátkům postupně tmavnou čumáčky a tlapičky a ke konci druhého týdne začínají otevírat očička. Váha štěňat 14. den po porodu je kolem 1700g a mají za sebou první dávku odčervení. 

3. týden:

Štěňátka už slyší, vidí, začínají si hrát a líbí se jim venku na trávě. Na pár dní se Viktorka stala náhradní maminkou tří osiřelých štěňátek Argentinské dogy. Doufáme, že jsme jim dali do začátku sílu a pevné zdraví. Teď už jsou zpět u své lidské rodiny, která jim dává veškerou lásku a péči. Až povyrostou, pojedeme se za nimi určitě podívat.

4. týden:

Štěňátkům je měsíc a pomalu objevují svět mimo porodní bednu. Když je venku hezky, dáváme je občas i na zahradu do ohrádky. Už je slyšet vrčení, štěkání, začínají si spolu hrát, koušou se a občas si troufnou i na Viktorku s Bazalkou! Jejich chůze je každým dnem jistější a už reagují na zvuky a světlo. Takže teď to začne být ta pravá zábava! Také jsem na ČMKJ odevzdala hlášení vrhu, máme tedy jména štěňat: Cipísek, Cukr a Cesmína. Strašně to letí, a za měsíc už půjdou naši miláčci do světa!