top of page

VRH D - rok 2023

Letáček - z Brunšovských vrchů - vrh D.jpg

1. týden

V noci z pátku na sobotu 15. 4. se mezi 00:45 - 11:45 Bazalce narodilo 11 krásných žlutých štěňátek - 5 kluků a 6 holek. Porodní váha se pohybovala od 350g - 510g. Počet štěňátek nás opravdu zaskočil, ale jsme šťastní, ze všichni prospívají a daří se jim. Bazalka zvládla porod i první dny na jedničku!

Polovina štěňátek je již zamluvena.

2. týden

Štěňátkům je 14 dní, všichni krásně přibírají, mají cca 1300g. Pomalu se jim otevírají očička, tmavnou čumáčky a tlapičky a začínají se stavět na nejisté nožky. Také proběhlo první odčervování. Někteří už objevují svoje hlasivky, zkoušejí vrčet a štěkat. Bazalka se o ně stále skvěle stará. 

3. týden

Štěňátka už vidí, začínají slyšet, chodit a hrát si. Váha se pohybuje mezi 1650-1950g, máme radost že všichni krásně přibírají. Také proběhlo už první krmení z misky - rýžová kaše z kozím mlékem. Zvětšili jsme štěňátkům výběh, aby měli prostor na hrátky. 🐾

4. týden

Tak štěňátka už baští 3x denně z misky - ráno rýžovitou kaši s kozím mlékem a přes den namočené granule, někdy s mletým masem. Zároveň stále pijí od Bazalky mlíčko, kterého má hodně. Hrátky začínají být drsnější, tahají se za uši a ocásky, ale pohyby ještě pořád nejsou úplně koordinované 😁🐾♥️. Váha štěňátek je mezi 2,5 - 3kg.